Misja i wizja - Witamy w naszym Przedszkolu!

Przejdź do treści
misja i wizja przedszkola
Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłsierdzia w Krzeszowicach jest niepublicznym przeszkolem katolickim, z ponad 100-letnią tradycją. Staramy się, aby panowała tu atmosfera życzliwości, przyjaźni i otwartości na drugiego człowieka, zwłaszcza na potrzeby Dzieci i Rodziców.

Budynek Przedszkola znajduje się w znakomitej lokalizacji w zabytkowej posiadłości Potockich i jest otoczony pięknym ogrodem. Oprócz tego, do dyspozycji Dzieci oddany jest plac zabaw.

Szczególną cechą naszego przedszkola jest rodzinny klimat naszej kameralnej społeczności. Raz na dwa tygodnie spotykamy się na Niedzielnej Mszy Świętej w kaplicy Księży Misjonarzy ("Niedziela z Rodziną"), a kilka razy w roku na terenie przedszkola organizujemy wspólne spotkania świąteczne i rodzinne.

Chcemy, aby dziecko poznawało wartości chrześcijańskie poprzez oddziaływania wychowawczo - dydaktyczne oraz poprzez dostarczanie mu wiedzy, wzorców i przeżyć prowadzących do odkrywania dobra, piękna, prawdy oraz odróżniania dobra od zła.

W dobie komercjalizacji oraz zaniku poczucia tożsamości, tradycji oraz wartości ogólnoludzkich, staramy się i zachęcamy do wychowywania dzieci poprzez sięganie do korzeni chrześcijańskich. Promujemy tradycyjną rodzinę wielopokoleniową, śpiew, tańce ludowe oraz radość wspólnej zabawy. Pragniemy, aby absolwenci naszego przedszkola wyrośli na ludzi szlachetnych, głęboko wierzących oraz dobrych obywateli.
Created with WebSite X5
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Polub nas
Wróć do spisu treści